Ako kúpiť Waves

(Last Updated On: 18.9.2018)

Waves je kryptomena, ktorej cieľom je vytvoriť  priestor pre výmenu digitálnych prostriedkov, ako aj podporiť crowdfundingové projekty. Waves umožňuje svojim užívateľom vytvoriť si vlastný digitálny token, s ktorým bude možné obchodovať s inými kryptomenami alebo dokonca fiat menami. Túto kryptomenu navrhol ruský fyzik Sasha Ivanov, ktorý predtým vyvíjal internetové platobné systémy pre finančné trhy. Ivanov sa spolu so svojim tímom v roku 2016 zaradil medzi najúspešnejšie crowfundingové kampane, pričom na jej rozbeh vyzbieral približne 30 000 bitcoinov. Waves dokáže spracovať 1 000 tranksakcií za sekundu, čo je naozaj impozantné číslo. Ďalšou výhodou Waves sú nízke poplatky. Každá  jedna transkacia je spoplatnená iba maličkým poplatkom, konkrétne 0,001 Waves.

Ak vás táto kryptomena zaujala, tak čítajte ďalej. V tomto návode vám ukážem ako ju kúpiť a uchovávať vo Waves peňaženke.

Dôležité upozornenie: Odkazy v tomto návode by mali byť funkčné a správne. Je však vašou zodpovednosťou skontrolovať, či tomu tak naozaj je, a či vkladáte vaše peniaze do oficiálnych peňaženiek, zmenární a búrz.

Druhé dôležité upozornenie: Burzy a zmenárne sa aktualizujú, menia a vyvíjajú, a tak môže dôjsť k situácii, že tento návod nebude aktuálny. Preto by ste aktuálnosť tohto návodu mali overiť najprv s malým množstvom peňažných prostriedkov predtým, ako začnete nakupovať za vyššie sumy. Za vaše peňažné prostriedky ste zodpovedný len vy, a tak dobre zvážte obchodovanie s kryptomenami. Za stratu, resp. znehodnotenie vašich finančných prostriedkov nenesiem žiadnu zodpovednosť.

1. Ako prvé si musíte vybrať vhodnú peňaženku, kde bude uchovávať vaše Waves. Ja vám odporúčam webovú peňaženku Waves Wallet. Choďte na stránku wavesplatform.com a následne kliknite na Online Client (Beta) a potom na tlačidlo Get Started.

waves - kryptonavody.sk 1

 

waves - kryptonavody.sk 22. Následne si zvoľte avatara, názov účtu a silné heslo. Heslo by malo byť kombináciou veľkých a malých písmen, čísel a znakov. Toto heslo si zapíšte na papier a ten starostlivo uschovajte. Do poslednej kolónky opäť napíšte vaše heslo. Keď budete mať jednotlivé kolónky vyplnené, stlačte Continue.

Upozornenie: Ak zabudnete alebo stratíte heslo, môžete stratiť prístup k svojim kryptomenám. Ak niekto iný získa heslo od vašej peňaženky, môže si z nej vybrať všetky kryptomeny.

3. Teraz musíte urobiť Seed, to znamená zálohu k vašej peňaženke. Na obrazovke kliknite na tlačidlo Back Up Now.

waves - kryptonavody.sk 44. Zobrazí sa vám upozornenie. Kliknite na I understand.

waves - kryptonavody.sk 5

5. Následne sa vám zobrazí váš seed. Jedná sa o 15 slov. Zapíšte si na papier tieto slová v presnom poradí ako ich máte uvedené na obrazovke. Keď to budete mať, kliknite na Ive written it down.

6. Teraz musíte vyklikať slová presne tak, ako ste ich zapísali. Následne stlačte Confirm.

 Upozornenie: Nikdy nikomu nedávajte alebo neukazujte váš seed. Ak to urobíte, dotyčný môže otvoriť vašu peňaženku a poslať si z nej všetky mince.

 7. Po prihlásení zaškrtnite všetky okienka a kliknite na Confirm and Begin. Keď kliknete na tlačidlo Your adress zobrazí sa vám adresa vašej Waves peňaženky. Túto adresu si napíšte na papier a ten si uložte na bezpečné miesto. Pomocou tejto adresy sa budete prihlasovať do vašej Waves peňaženky.

waves - kryptonavody.sk 7

 

waves - kryptonavody.sk 88. Teraz musíte do tejto peňaženky vložiť kryptomeny. Do Waves wallet si môžete poslať Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin alebo Ethereum. Najlepšou možnosťou na kúpu týchto kryptomien je použiť zmenáreň Coinbase. Tu môžete nakúpiť tieto kryptomeny, ktoré si pošlete do Waves wallet, kde ich následne zameníte za Waves.

V tomto návode budeme nakupovať Bitcoin a ten si pošleme do Waves wallet.

9. Ak využijete tento link na registráciu na Coinbase, tak obaja získame bonus 10 dolárov v momente, keď vykonáte nákup za minimálne 100 dolárov (asi 81 eur).

waves - coinbase - kryptonavody.sk 1

10. Pokiaľ nechcete ísť cez náš link, choďte na Coinbase a stlačte tlačidlo Sign up. Vyplňte vaše meno, priezvisko, e-mail a zadajte silné heslo. Silné heslo by malo byť kombináciou veľkých a malých písmen, čísel a znakov. Heslo si zapíšte na papier a ten starostilo uschovajte. Neukazujte vaše heslo nikomu. V prípade, že by niekto získal prístup k vášmu heslu, mohol by vám ukradnúť všetky vaše bitcoiny.

waves - coinbase - kryptonavody.sk 2

Predtým ako vám Coinbase dovolí nakupovať, budete musieť verifikovať vaše konto. Na verifikovanie vášho účtu budete musieť do Coinbase zadať vaše telefónne číslo, nahrať váš občiansky alebo vodičský preukaz a verifikovať vašu kreditnú/debetnú kartu alebo bankový účet.

11. Ak sa rozhodnete uprednostniť kartu pred bankovými prevodmi, budete síce platiť vyššie poplatky, ale dokážete transakcie vykonávať rýchlejšie. Keď je vaša karta overená, kliknite na tlačidlo Buy/Sell vo vrchnom menu.

Zvoľte Bitcoin a zadajte koľko eur chcete minúť na kúpu Bitcoinov. Keď tam svieti suma, ktorú chcete minúť, stlačte veľké tlačidlo Buy Bitcoin Instantly.

waves - coinbase - kryptonavody.sk 3

12. Budete vyzvaný, aby ste potvrdili transakciu. Stlačte tlačidlo Confirm Buy. Hotovo, práve ste sa stali vlastníkom Bitcoinu alebo aspoň jeho časti.

13. Choďte do Waves wallet. Na titulnej stránke si nájdite Bitcoin a stlačte Deposit. Zobrazí sa vám vaša Bitcoin adresa. Jedná sa o dlhý reťazec písmen, čísel a znakov. Skopírujte si túto adresu.

waves - kryptonavody.sk 9

Upozornenie:V prípade, že budete do Waves wallet posielať inú kryptomenu ako Bitcoin, posielajte ju do príslušnej adresy. Ak napr. budete z Coinbase posielať Ethereum, pošlite ich na Ethereum adresu. Ak by ste poslali kryptomeny na nesprávnu adresu, prídete o ne navždy.

14. Vráťte sa na Coinbase. Kliknite na tlačidlo Accounts v hlavičke stránky. Potom z ponuky peňaženiek vyberte Bitcoin Wallet.

Kliknite na tlačidlo Send.

waves - coinbase - kryptonavody.sk 415. Do kolónky Recipient vložte adresu, ktorú ste skopírovali v bode č.13. V kolónke Amount zvoľte koľko Bitcoinov chcete odoslať.

Kliknite na Continue.

Coinbase si vás ešte raz overí zaslaním sms s kódom na vaše telefónne číslo. Následne tento kód zadajte do príslušnej kolónky a potvrďte odoslanie.

waves - coinbase - kryptonavody.sk 516. Teraz budete musieť chvíľu počkať, kým Bitcoiny dorazia do vašej Waves wallet. Keď sa tak stane, budete ich musieť zameniť za Waves. Súčasťou tejto peňaženky je aj Waves DEX zmenáreň. Do nej sa dostanete keď kliknete na druhé tlačidlo pod avatarom.

waves - kryptonavody.sk 1017. Keď budete v zmenárni, tak vľavo zvoľte WAVES/BTC. Následne v strede obrazovky zvoľte možnosť BUY. Do príslušnej kolónky napíšte koľko Waves chcete kúpiť a potvrďte stlačením Place Buy Order.

waves - kryptonavody.sk 11

18. To je všetko. Teraz by ste mali disponovať kryptomenouWaves, ktorá bude uložená vo vašej Waves peňaženke.

19. Ak niekedy v budúcnosti budete chcieť predať Waves, budete ich musieť poslať najprv do Binance, kde zameníte Waves za Bitcoiny, Litecoiny alebo Ethereum. Potom si tieto zamenené kryptomeny pošlete na Coinbase, kde ich predáte za eurá.

Upozornenie: Z tejto peňaženky nie je možné odoslať Bitcoiny, Litecoiny a Ethereum mimo sieť Waves (a teda ani do Coinbase)! Preto v prípade predaja nezamieňajte vaše Waves za BTC, LTC, ETH vo Waves DEX. BTC, LTC a ETH z vašej Waves wallet neodošlete (mimo sieť Waves). Ak to spravíte, prídete o ne navždy.

Dôležité upozornenie: Nie som finančný ani investičný poradca. Tento článok neslúži ako finančné poradenstvo a iba vy ste zodpovedný za vaše peniaze. Vždy si pamätajte, že investujte len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. Za stratu, resp. znehodnotenie vašich finančných prostriedkov nenesiem žiadnu zodpovednosť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.