Vzdelávanie

Svet kryptomien je pomerne zložitý. Pokiaľ ich chcete nakupovať alebo dokonca ťažiť, mali by ste ovládať aspoň základné pojmy. Čo je Bitcoin? Ako funguje blockchain? Čo sú altcoiny? Na tieto otázky by ste mali poznať odpoveď ešte predtým, ako zainvestujete do vašej prvej kryptomeny.

Ako prvé vám určite odporúčam prečítať si článok o Bitcoine na tomto webe. Jedná sa podľa môjho názoru o najdlhší článok o Bitcoine, minimálne čo sa týka slovenského internetového priestoru. Aj v tak obsiahlom článku som však niektoré témy obsiahol len stručne. Koniec koncov, tento portál nemá za cieľ vám jednotlivé pojmy objasňovať do najmenšieho detailu. Našou hlavnou úlohou je poskytnúť vám čo najdetailnejšie návody, aby sme vám uľahčili kúpu kryptomien a jej bezpečné uloženie vo vašej peňaženke.

V súčasnosti však existuje množstvo rôznych zdrojov, ktoré sa venujú kryptomenám do hĺbky. V tomto článku vám prinášam niektoré zdroje, ktoré ja osobne považujem za najlepšie.

Magazíny

Pokiaľ chcete mať aktuálne informácie zo sveta kryptomien, tak vám určite odporúčam sledovať Kryptomagazín. Na tomto webe nájdete všetky novinky zo sveta financií a kryptomien, ktoré by vám určite nemali ujsť. Okrem toho tam nájdete aj rôzne analýzy alebo návody, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v zložitom svete kryptomien. Podobným webom sú aj kryptovinky.sk. Tento web je však skôr zameraný na krátke správy, resp. novinky, ako aj vyplýva z jeho názvu.

Tretím webom, ktorý vám odporučím je btctip.cz. Jedná sa o jeden z prvých webov, ktorý sa v československom priestore začal zaoberať Bitcoinom. Zakladateľ webu, Karel Fillner, napísal dokonca aj e-book Jak na Bitcoin už v roku 2014. Následne bol tento e-book aktualizovaný v roku 2017. K tomuto e-booku mám špeciálny vzťah, pretože to bola prvá vec, ktorú som o Bitcoine čítal. Nie som si istý, či tento e-book môžem kvôli autorským právam zverejniť na tomto webe, ale ak trochu pogooglite, tak ho určite nájdete.

Knihy

Od e-booku plynulo prejdem ku knihám. V  knihe Dominika Stroukala a Jana Skalického s názvom Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti nájdete obrovské množstvo informácií. Autori sa venujú vzniku Bitcoinu, jeho histórií, problémom, ale aj výzvam do budúcnosti. Prečítaním tejto knižky budete o Bitcoine vedieť viac ako zvyšných 90% populácie. V súčasnosti je v predaji už tretia aktualizácia tejto knihy. Môžete ju nájsť v ľubovoľnom kníhkupectve alebo aj na Alze.

Blogy

Okrem knižky môžete na Alze nájsť aj blog venovaný Bitcoinu a ostatným altcoinom. Jedná sa o obšírne a často aj náročné články, ktoré sú podľa mňa určené už pre skúsenejších používateľov. Články sú neskutočne rozsiahle a rozoberajú jednotlivé témy do najmenších detailov. Ako niekto, kto píše články a vie, aké ťažké je písať o tak zložitej téme akou je krypto, musím vyjadriť obdiv autorom daných článkov minimálne za to obrovské množstvo vykonanej práce.

Akadémie

Veľkú osvetu v kryptooblasti robí aj najlepšia a najpopulárnejšia burza Binance. V jej akadémií nájdete množstvo článkov, ktoré si môžete vyfiltrovať podľa náročnosti. Veľká časť článkov je preložená do slovenského alebo českého jazyka, ale predsa len z nej najviac vyťažíte, pokiaľ vám nie je cudzí nejaký svetový jazyk, najlepšie angličtina.

Samozrejme, popri štúdiu si na Binance môžete rovno založiť účet a začať obchodovať. Založenie účtu je veľmi jednoduché. Ak využijete tento odkaz, tak získate 10 % zľavu na všetky obchodné poplatky na burze Binance.

Youtube kanály

Pokiaľ ste typ, ktorý pred písaným textom preferuje radšej audiovizuálne pomôcky, tak vám určite odporúčam sledovať Bitcoinovej kanál, najmä zoznam Úvod do Bitcoinu. Jakub „Kicom“ Vejmola má neobyčajný dar, že dokáže zložité veci vysvetliť spôsobom, že tomu porozumie naozaj každý. Okrem edukačných videí si Jakub do svojich živých streamov pozýva zaujímavých hostí. Ku koncu každého týždňa vydáva CoinEspresso, čo je v podstate taký sumár noviniek, ktoré sa udiali za posledný týždeň v kryptosvete. Nedávno pribudla nová rubrika s názvom Krypto Bizár.

Okrem Kicoma na Youtube sledujem aj kanál TechLead. Jedná sa o človeka, ktorý podľa vlastných slov pracoval ako hlavný „TechLead“ v spoločnostiach ako Google a Meta (Facebook). Nevyjadruje sa však len ku kryptu, ale aj iným témam a niektoré jeho názory môžu byť pre mnohých kontroverzné. Pravdepodobne nesadne každému, ale keďže je toto článok o zdrojoch, ktoré sledujem ja, tak som ho sem dal.

Kurzy

Na webe altclub.com nájdete videokurzy, ktoré vám o kryptomenách vysvetlia všetko potrebné. Okrem toho tam nájdete aj kurzy, ktoré vás zasvätia do obchodovania s kryptomenani. Kurzy sú určené nielen pre úplných začiatočníkov, ale aj pokročilých traderov.

Pokiaľ vás zaujímajú kryptomeny a ste začiatočník, tak vám odporúčam začať Kurzom pre začiatočníkov. Kurz obsahuje 10 komplexných lekcií, 23 minút video kurzua29 strán tipov a rád. Následne môžete pokračovať Kurzom pre pokročilých.

Ak však o kryptomenách už čo to viete a zaujímate sa o trading, tak vyskúšajte Junior Trader. Kurz obsahuje 14 lekcií a 75 minút  videí.Vďaka tomuto kurzu sa naučíte čítať v trhu s kryptomenami a profitovať vďaka jeho výkyvom. Následne môžete pokračovať pokročilejšími kurzmi – Senior TraderMaster Trader. Najlepšie na tom je, že si všetky kurzy môžete vyskúšať zadarmo.

To sú všetky zdroje, ktoré momentálne sledujem. Je možné, že tento zoznam budem časom obmieňať a článok aktualizovať. Určite neváhajte a napíšte do komentáre zdroj, ktorý sledujete vy. Pomôžete tým nielen mne, ale aj celej komunite.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.