Hardvérové peňaženky

Hardvérové peňaženky sú vhodné na ukladanie väčšieho množstva kryptomien. Zo všetkých typov kryptopeňaženiek sú považované za najbezpečnejšie. Hardvérové ​​peňaženky sa pripájajú do počítača ako USB kľúč a chránia vaše mince pred vonkajším svetom.

Vaše súkromné ​​kľúče sa zašifrujú priamo do peňaženiek, aby ich nikto, ani vy, nevedel. Vďaka tomu nemôžu byť ukradnuté hackermi a s kryptomenami dokáže manipulovať iba osoba, ktorá má prístup k hardvérovej peňaženke, a ktorá pozná k heslo k tejto peňaženke.

Takéto peňaženky sú však užívateľsky o niečo menej príjemné ako webové alebo online peňaženky. Najznámejšími a najlepšími hardvérovými peňaženkami sú Ledger Nano S a Trezor. V súčasnosti rastie popularita ich vylepšených verzií, a teda peňaženiek Ledger Nano XTrezor T.

Ledger Nano S

Ledger Nano S je hardvérová peňaženka pre Bitcoin a ďalšie altcoiny. Vďaka pokročilým bezpečnostným prvkom ochráni vaše virtuálne bohatstvo a zabezpečí digitálne platby. Ledger Nano S je možné ľahko pripojiť k akémukoľvek počítaču s USB konektorom. Vďaka OLED displeju v kombinácii s bočným tlačidlom je vykonávanie všetkých pohybov s menou maximálne bezpečné.

ledger nano s - kryptonavody.sk

Kľúčové vlastnosti Ledger Nano S:

 • Podpora viacerých mien – Bitcoin, Litecoin, Ethereum a ďalšie
 • Integrovaný displej – kontrola transakcií na displeji a ich potvrdzovanie tlačidlom
 • Bezpečný – dôverné dáta sú vždy vysoko chránené a zablokované PIN kódom
 • Sprievodné aplikácie – používajte pohodlne aplikácie alebo vytvárajte svoje vlastné
 • FIDO Certified U2F – podpora štandardu FIDO Universal Second Factor
 • Záloha a obnovenie – vaše účty sú zálohované. Potom ich je možné ľahko obnoviť na akomkoľvek zariadení Ledger

Aké kryptomeny je možné uchovávať na Ledger Nano S?

Na peňaženke Ledger Nano S je možné uchovávať naozaj veľké množstvo altcoinov. Celý zoznam nájdete na oficiálnej stránke Ledgeru.

Parametre a špecifikácia

FarbaČierna, Strieborná
Šírka98 mm
Výška18 mm
Dĺžka9 mm
Hmotnosť16,2 g

Kde je možné kúpiť Ledger Nano S?

Dajte si pozor, kde kupujete váš Ledger Nano S. Odporúčame ho zakúpiť buď na oficiálnej stránke výrobcu alebo na Alze. Niektorí pochybní predajcovia vám zašlú poškodené alebo hacknuté zariadenia, s cieľom vytiahnuť z nich privátne kľúče. Ak si zakúpite Ledger Nano S cez naše odkazy dole, tak my dostaneme za váš nákup malú províziu od obchodníka a vy tak podporíte fungovanie nášho portálu.        


Kúpiť Ledger Nano S na Alza.sk


Kúpiť Ledger Nano S na stránke výrobcu

Ledger Nano X

Ledger Nano X je novšia verzia hardvérovej peňaženky Ledger Nano S. Na tejto peňaženke je možné uložiť Bitcoiny ako aj ďalšie altcoiny. Vďaka pokročilým bezpečnostným prvkom ochráni vaše virtuálne bohatstvo a zabezpečí digitálne platby. Ledger Nano X dokážete ľahko pripojiť k akémukoľvek počítaču s USB konektorom. Inicializácia alebo obnova konfigurácie sa plne realizuje v zabezpečenom prostredí peňaženky a všetky dáta nie sú nikdy vystavené tretím stranám. 

ledger nano x - kryptonavody.sk

Kľúčové vlastnosti Ledger Nano X:

 • Maximálna ochrana vašich dát
 • Jednoduché zálohovanie a obnovenie vašich účtov
 • Ledger Nano X skvele ochráni všetky virtuálne meny a platby
 • OLED displej pre kontrolu informácií

Aké kryptomeny je možné uchovávať na Ledger Nano X?

Na peňaženke Ledger Nano X je možné uchovávať veľké množstvo altcoinov. Celý zoznam nájdete na oficiálnej stránke Ledgeru.

Parametre a špecifikácia

FarbaČierna, Strieborná
Šírka72 mm
Výška18,6 mm
Dĺžka11,75 mm
Hmotnosť34 g

Kde je možné kúpiť Ledger Nano X?

Ledger Nano X odporúčame zakúpiť buď na oficiálnej stránke výrobcu alebo na Alze. Ak si zakúpite Ledger Nano X cez naše odkazy dole, tak my dostaneme za váš nákup malú províziu od obchodníka a vy tak podporíte fungovanie nášho portálu.


Kúpiť Ledger Nano X na Alza.sk


Kúpiť Ledger Nano X na stránke výrobcu

Trezor

Trezor, rovnako ako Ledger, uchováva Bitcoiny a ďalšie kryptomeny v bezpečí tak, že ich úplne oddelí od online prostredia a potenciálne nebezpečných zariadení. Po počiatočnom nastavení vám Trezor vygeneruje kľúč na obnovu všetkých súkromných údajov. Všetky takto vygenerované dáta sú použité výlučne interne, a teda žiadne dáta neopúšťajú túto hardvérovú peňaženku. Všetky informácie o plánovanej transakcii sú zobrazované na displeji a ich potvrdzovanie vykonávate ručne iba vy, takže snahy hackerov o nepovolený softvérový zákrok sú nemožné.

trezor - kryptonavody.sk

Kľúčové vlastnosti Trezoru:

 • Cenovo dostupný šifrovací trezor
 • Pripojenie cez micro USB
 • OLED displej 128 × 64 pix
 • Absolútna ochrana pred keyloggermi
 • Pohodlná a intuitívna obsluha
 • Možnosť zálohy – obnovenie dát v prípade straty

Aké kryptomeny je možné uchovávať na Trezore?

Na peňaženke Trezor môžete uchovávať značnú časť altcoinov. Celý zoznam nájdete na oficiálnej stránke hardvérovej peňaženky Trezor.

Parametre a špecifikácia

FarbaČierna alebo biela
Šírka30 mm
Výška60 mm
Dĺžka6 mm
Hmotnosť12 g

Kde je možné kúpiť Trezor?

Trezor odporúčame zakúpiť na oficiálnej stránke výrobcu alebo na Alze. Ak si zakúpite Trezor cez naše odkazy dole, tak my dostaneme za váš nákup malú províziu od obchodníka a vy tak podporíte fungovanie nášho portálu. Trezor môžete zakúpiť buď v bielom alebo v čiernom prevedení.


Kúpiť Trezor na Alza.sk


Kúpiť Trezor na stránke výrobcu

Trezor T

Trezor T je novšia a vylepšená verzia hardvérovej peňaženky Trezor. Táto peňaženka využíva najnovšiu šifrovaciu technológiu a podporuje vyše 500 kryptomien. Vďaka svojmu pokročilému bezpečnostnému systému a jednoduchému použitiu je peňaženka Trezor T ideálne miesto na uloženie všetkých vašich kryptomien.

trezor t - kryptonavody.sk

Kľúčové vlastnosti Trezoru T:

 • Pokročilý bezpečnostný systém
 • Výkonný procesor ARM Cortex-M4
 • TREZOR T podporuje 500 kryptomien
 • Vstup USB-C a microSD
 • Intuitívna dotyková obrazovka
 • Ochranný program Password Manager
 • 240 × 240 px, RGB LCD displej

Aké kryptomeny je možné uchovávať na Trezore?

Na peňaženke Trezor T je možné uchovávať niečo cez 500 kryptomien. Celý zoznam podporovaných kryptomien je zverejnený na oficiálnej stránke peňaženky Trezor T.

Parametre a špecifikácia

FarbaČierna
Šírka64 mm
Výška39 mm
Dĺžka10 mm
Hmotnosť12 g
PripojenieUSB - C

Kde je možné kúpiť Trezor T?

Trezor T rovnako ako jeho staršiu verziu odporúčame zakúpiť na oficiálnej stránke výrobcu alebo na Alze. Ak si zakúpite hardvérovú peňaženku Trezor T cez naše odkazy dole, tak my dostaneme za váš nákup malú províziu od obchodníka a vy tak podporíte fungovanie nášho portálu.


Kúpiť Trezor T na Alza.sk


Kúpiť Trezor T na stránke výrobcu

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.